آموزش فنی و حرفه ای به 110 هزار جوان تهرانی در سال97

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از فراگیری تعداد 26 میلیون 237 هزار و 83 نفر –ساعت، آموزش های مهارتی توسط جوانان جویای کار و شاغلین در سال 1397 در موسسات کارآموزی آزاد استان خبر داد.

رضا گرزین در گفتگو با پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اجرای برنامه ها و سیاست های سازمان فنی حرفه ای گفت: در سال 97 تعداد حدود 110هزار نفر در بخش خصوصی از آموزش های مهارتی فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شده‌اند که از این تعداد 74 هزار و 542 نفر زن و 35 هزار و 427نفر مرد بوده اند.

وی با بیان اینکه بیش از 2 هزار آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد، آموزش های مهارتی را در 50 رشته آموزشی با 902 حرفه ی زیر مجموعه در بخش های فرهنگ و هنر، صنعت، خدمات و کشاورزی ارائه نمودند اظهار کرد: توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، شناسایی مشاغل جدید مهارتی، آموزش‌های تقاضامحور متناسب با بازار کار و ... را از اولویت‌های این سازمان است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از شناسایی و تدوین استانداردهای بین‌المللی مشاغل جدید با همکاری پیشکسوتان و صاحبان ایده در بین کارشناسان، مدیران و موسسین آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد به عنوان رویکردهای نوین در راستای توسعه ی آموزش فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز بازار عنوان کرد.