امروز : شنبه 16 آذر 1398

ثبت نام 46 درصد تهرانی ها در سرشماری 95 اینترنتی بود

فرماندار تهران سرشماری نفوس و مسکن را همایشی ملی عنوان کرد و گفت: 46 درصد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان تهران اینترنتی انجام شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان برنامه و بودجه استان تهران، عیسی فرهادی در مراسم تقدیر از عوامل اجرایی و پشتیبانی سرشماری 95 شهرستان تهران، با بیان اینکه 46 درصد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان تهران اینترنتی انجام شد، گفت: این سرشماری یک همایش ملی میان فرمانداری، شهرداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران بود.

وی افزود: هماهنگی میان این دستگاه ها می تواند الگوی فعالیت های مشترک همچون انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر تهران در اردیبهشت ماه سال آینده باشد.

فرماندار تهران گفت: براساس آمار جمعیتی پهنه بندی شهر تهران برابر با ستاد سرشماری پنج استان پیش بینی و به 5 بخش تقسیم شد.

وی افزود: ستاد کل سرشماری نفوس و مسکن شهر تهران به ۳۶ ستاد اصلی و ۴۰ ستاد فرعی در محیط های اداری و سرای محله ها و شهرداری ها تعیین و به ابزارهای فنی، رایانه، میز و صندلی تجهیز شدند.

فرماندار تهران ادامه داد: در این سرشماری حدود 4 هزار نفر در بخش ها و مناطق در ۲۷۴ مسوولیت اجرایی، پشتیبانی و فنی تعریف شده، مشغول به کار شدند.