امروز : یکشنبه 22 فروردین 1400

در بازدید سرزده از برخی ادارات شهرتهران مطرح شد

لزوم بهره مندی شهروندان از خدمات الکترونیک دستگاه های اجرایی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در جریان بازدید سرزده از برخی دستگاه های دولتی، از شهروندان خواست پیش از مراجعه حضوری به دستگاه های اجرایی به سایت سازمان ها مراجعه کنند و از خدمات الکترونیکی و غیر حضوری مطلع و بهره مند شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، مسعود شفیعی در بازدید از اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و اداره کل ثبت اسناد و املاک با اشاره به اینکه بسیاری از خدمات دستگاه های اجرایی به صورت تلفنی و اینترنتی ارائه می شود، گفت: به همه دستگاه های اجرایی تاکید شده خدمات الکترونیک خود را توسعه دهند تا برای موارد جزئی شهروندان نیاز به مراجعه حضوری نداشته باشند و میزان مراجعات به حداقل برسد.

وی در خصوص تفکیک خدمات عمومی و ضروری دستگاه ها افزود: با توجه به بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور،  سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران پیگیر دریافت اطلاعات خدمات ضروری و عمومی دستگاه های اجرایی استان تهران است تا با حداکثر ظرفیت پاسخگوی نیازها و خدمات ضروری مردم باشند و در صورت نیاز هر دستگاه اجرایی برای ارائه خدمات ضروری به همشهریان مجوز حضور نیمی از کارکنان را صادر می کند.

شفیعی گفت: از شهروندان انتظار داریم برخی از مطالبات و درخواست های خود را از دستگاه های اجرایی که جنبه عمومی دارد و مشمول فوریت زمانی نیست به زمان دیگری موکول کنند.

بنابراین گزارش ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به همراه غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران و جمال زنگیشه مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری تهران از این ادارات بازدید کردند.