امروز : شنبه 14 تیر 1399

خداحافظی ترکی با سازمان مدیریت تهران| 1800 روز مدیریت ویژه

نعمت الله ترکی پس از 1800 روز با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران خداحافظی کرد.

به گزارش پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، خردادماه سال 1394 وقتی نعمت الله ترکی بعنوان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران منصوب شد در نخستین اظهاراتش گفت: بخش قابل توجهی از مشکلات ما در زمینه برنامه ریزی به بودجه ریزی مربوط می شود به همین دلیل رئیس جمهور اعلام کرده ابتدا منابع شناسایی و مورد پیش بینی قرار گرفته و سپس سیاستگذاری های لازم انجام شود. اگر منابع مالی یک استان در شورای برنامه ریزی آن استان جمع و درباره آن تصمیم گیری شود می توان شاهد قدم های موثری برای حل مشکلات بود.

این اظهارات در طول 5 سال مدیریت او بر سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با همراهی و همدلی استانداران وقت پایتخت، فرمانداران، مدیران دستگاه های اجرایی و تلاش بی دریغ معاونین، مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تحقق یافت.

نعمت الله ترکی در حالی بعنوان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزير راه و شهرسازی منصوب شده است که در کارنامه 1800 روزه خود بعنوان ریاست سازمان مدیریت تهران، مطالعه و طراحی و تدوین اسناد توسعه استان تهران، اجرای بودجه ریزی مبتنی برعملکرد، تدوین سند چشم انداز پیاده سازی مدل سازی اطلاعات ساخت(BIM)، اجرای طرح آسیب شناسی ساختار سازمانی دستگاه های اجرایی، تدوین سند توسعه روستایی، برنامه محور کردن دستگاه های اجرایی، انتصاب دبیران کمیته های برنامه ریزی و فعال کردن کمیته های برنامه ریزی در شهرستان های استان تهران، راه اندازی  همراه با ارتقاء و افزایش اعتبار جایگاه شورای برنامه ریزی استان را دارد. او در این 5 سال با تیم کارشناسی اعم از معاونان، مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت تهران گام های بلندی در توسعه پایتخت برداشت و نظم نوینی در تدوین و رصد برنامه ها و توزیع عادلانه اعتبارات ایجاد کرد.

نعمت الله تركي در مراسم معارفه خود به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی در ساختمان شهيد دادمان وزارت راه وشهرسازي با اشاره به اينكه نياز به 12 برنامه تحول اداری وجود دارد، تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی از ادغام دو وزارتخانه مهم و بزرگ تشکیل شده كه قطعا فعالیت‌های آن در توسعه اقتصادی تاثیرگذار است، بنابراین باید در بخش پشتیبانی و توسعه منابع انسانی تقویت شود.

معاون وزير راه و شهرسازي اظهار کرد: برنامه‌های مختلفی در نظر دارم که مهمترین آن‌ها اصلاح ساختار سازمانی است. در حکم بنده هم 8 شرح وظیفه با رویکرد تغییر اداری وجود دارد که آن ها را سرلوحه کار خود قرار خواهم داد.

تركي در ادامه با اشاره به مهمترين برنامه‌های موردنظر بر لزوم بودجه ریزی بر مبنای عملکرد، تشکیل بانک اطلاعاتی در حوزه توسعه منابع انسانی به منظور ارزیابی و پایش نیروها، خوداتکایی سیستم مدیریتی وزارتخانه و آینده نگری در حوزه‌های مختلف تأكيد كرد.

وي بيان داشت: همواره در حوزه منابع انسانی از دو واژه «توقع» و «توجه» استفاده می کنم. بدین معنا که اگر توقع داریم سیستم خوب و کارآمد باشد و در جهت پیشرفت گام بردارد، پس بايد به معيشت و رفاه كاركنان توجه داشته باشيم و در اين خصوص از كاركنان درخواست همكاري دارم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی يادآور شد: بررسی‌های انجام شده نشان مي دهد که برخی از مشکلات ایجاد شده، ناشی از عدم اصلاح ساختارسنتی است که در آن، تمام مشکلات به یک نفر منتهی می شود. بنابراین رسيدن به یک نظام مشارکتی را دنبال خواهم كرد.

محمد اسلامي در حكم انتصاب نعمت‌الله تركي به عنوان "معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی" خواستار اجرای ماموریت‌های محوله در محورهای اصلاح ساختار سازمانی، نظام جبران خدمات و چابکسازی و کاهش دیوان سالاری در وزارتخانه به منظور بهره‌مندی حداکثری از توان تخصصی و منابع در ستاد وزارت، استان‌ها و کلیه دستگاه‌های تابعه و حذف کلیه امور غیر ضروری و بهبود روش‌ها در جهت تسریع و شفاف سازی امور اداری و مالی شده است.

همچنين وزير راه و شهرسازي در ادامه اين حكم بر استفاده بهینه و مناسب از سرمایه‌های فیزیکی و انسانی وزارتخانه با رویکرد صرفه‌جویی در هزینه‌ها و شفاف سازی در گردش منابع در ستاد وزارت، استان‌ها و دستگاه‌های تابعه و تبیین عملی شایسته سالاری در انتصابات و جذب نیروهای برگزیده متناسب با نیازهای وزارتخانه تأكيد كرده است.

 

نعمت الله ترکی به روایت تصویر