امروز : یکشنبه 06 مهر 1399

طرح آمارگیری از گاوداری های صنعتی آغاز شد|مراجعه به4200 گاوداری

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: طرح آمارگیری از گاوداری‌های صنعتی به صورت تمام شماری و با مراجعه به بیش از 4200 گاوداری صنعتی در استان تهران آغاز شد.

مسعود افشین در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با بیان اینکه این طرح از 15 مهرماه لغایت 11 آبان‌ماه سال‌جاری همزمان با سراسر کشور اجرا می شود، اظهار کرد: هدف از انجام این طرح، بهنگام سازی چارچوب گاوداری‌های صنعتی استان و تهیه اقلام مورد نیاز حسابهای اقتصادی جهت گردآوری آمار و اطلاعات مهم برای برنامه‌ریزی در این بخش است.

وی با بیان اینکه  در اجرای این طرح حدود 65  نفر كارشناس مسئول، مأمور آمارگیری و بازبین فعالیت می‌كنند، افزود: حدود 15 درصد از حجم کل کار این آمارگیری در کشور مربوط به استان تهران است که بیشترین حجم این آمارگیری در کشور است. بعد از استان تهران استان های اصفهان و خراسان رضوی هر یک با حدود 3000 گاوداری در رتبه های بعدی قرار دارند. حدود 50 درصد از واحدهای آماری این طرح در استان تهران در شهرستانهای ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت است.

گفتنی است؛ در این طرح اطلاعاتی از قبیل ظرفیت، وضع و نوع فعالیت، تعداد گاو و گوساله در روز آمارگیری، مقدار و ارزش تولیدات و همچنین تعداد شاغلان گاوداری  جمع‌آوری شده و در سطح استان و كشور استخراج خواهد شد.

انتهای پیام./