امروز : دوشنبه 12 خرداد 1399

اسناد توسعه ای تهران| تولید 800 تن گیاهان دارویی، زعفران و گل محمدی

پیش بینی می شود بیش از ۸۰۰ تن انواع گیاهان دارویی اعم از زعفران، گل محمدی و سایر گونه‌های دارویی امسال در استان تهران تولید شود.

به گزارش پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در اجرای اسناد توسعه ای استان تهران موضوع کاشت گیاهان دارویی اولویت کشت قرارگرفته است. بر این اساس در یکسال اخیر ۶۳۳ هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران زیر کشت گیاهان دارویی رفته و تاکنون بیش از یک هزار و ۶۲۰ تن محصول نیز از این اراضی برداشت شده است.

همچنین تاکنون کشت زعفران در بیش از ۱۷۴ هکتار و با تولید حدود یک هزارتن و همچنین کشت گل محمدی در ۲۳۱ هکتار از اراضی کشاورزی  با برداشت ۳۲۲ تن در اراضی استان تهران انجام شده است.

سایر گیاهان دارویی همچون نعنا فلفلی، آویشن، مریم گلی، به لیمو نیز در بیش از ۲۲۸ هکتار از اراضی استان کشت و حدود یک هزار و ۳۰۰ تن محصول در سال گذشته برداشت شد.

بر اساس این گزارش طبق برنامه ریزی‌های انجام شده در سال جاری، سطح زیرکشت زعفران به میزان ۱۱هکتار و سطح زیرکشت گل محمدی در استان تهران تا ۳هکتار افزایش خواهد یافت.

پیش بینی می شود بیش از  ۸۰۰ تن انواع گیاهان دارویی اعم از زعفران، گل محمدی و سایر گونه‌های دارویی امسال در استان تهران تولید شود.