امروز : سه شنبه 01 بهمن 1398

سند ارتقا وضعیت زنان استان تهران با حضورمعاون رئیس جمهور رونمایی شد

سند ارتقا وضعیت زنان استان تهران با حضور استاندار تهران و معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، نهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران با محوریت "بررسی و تصویب سند ارتقای وضعیت زنان استان تهران"به ریاست انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، دبیری نعمت اله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران، مدیران کل دستگاه های اجرایی استان، فرمانداران و جمعی از کارشناسان حوزه اجتماعی در سالن جلسات استانداری تهران برگزار شد.

براساس این گزارش، سند ارتقا زنان یک طرح ملی است که توسط معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده مطرح شده است. هر استانی موظف شده است این سند را بر اساس وضعیت هر استان تهیه کند و اعتبارات اجرای این طرح نیز به طور ویژه دیده شده است.

به گفته شارقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران، نسخه دیجیتال این سند برای همه دستگاه های استان ارسال شده تا دیدگاه های خود را مطرح کنند.

این سند امروز در نهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران برای تصویب به رای گذاشته شد و با 23 رای موافق، 2 رای مخالف و یک رای ممتنع به تصویب اعضای شورا رسید.

بر اساس ماده ۱۰۱ و ۱۰۲ برنامه توسعه و تاکید قانون اساسی در استان تهران برای اولین بار سند ارتقا وضعیت بانوان انجام شد با این هدف که تا سال ۱۴۰۰ محقق شود.

انتهای پیام./