امروز : دوشنبه 12 خرداد 1399

افزایش 14 درصدی پروژه های اقتصادی و عمرانی دولت در استان تهران

پروژه‌های اقتصادی و عمرانی بهره برداری شده طی هفته دولت امسال در استان تهران نسبت به سال ۹۷ افزایش ۱۴ درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران هفته دولت در سال ۹۸ مانند هرسال، در استان تهران مانند دیگر استان های کشور برنامه های متعددی طرح ریزی شده بود، از کلنگ زنی های متعدد تا افتتاح پروژه های گوناگون در این هفته که آغاز آن با حضور استاندار تهران و فرمانداران در گلزارهای شهدای این استان بود، به اجرا گذاشته شد.

استان تهران در هفته دولت میزبان وزرای راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دفاع، نیرو، صمت، فناوری اطلاعات و ارتباطات، ورزش و جوانان، فرمانده ناجا، رییس ستاد اقامه نماز کشور و ائمه جمعه موقت تهران بود و حدودا از هر ۳ وزیر کابینه یک وزیر در این ایام به استان تهران سفر کرد، که حائز اهمیت بود.

سوم شهریور و دومین روز از هفته دولت با حضور رضا اردکانیان، وزیر نیرو و تجدید میثاق وی با بنیان گذار انقلاب اسلامی آغاز شد، وی سپس به ملارد در غرب استان تهران سفر و پروژه پست برق ۴۰۰ کیلوولت «کوثر» در این شهرستان را افتتاح کرد.

اردکانیان در این سفر طی سخنانی از صادرات بیش از ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون کیلووات ساعت انرژی از ابتدای خرداد تا ۲۰ مرداد ماه امسال خبر داد و گفت: قیمت برق صادراتی ۱۶ الی ۱۷ برابر قیمت داخلی است.

افتتاح هم زمان یک هزار و ۲۴۵ واحد مسکونی پرسنل نیروی انتظامی با حضور فرمانده ناجا

چهارم شهریور ماه بود، که سردار حسین اشتری، فرمانده به شهریار سفر و به طور هم زمان یک هزار و ۲۴۵ واحد مسکونی نیروی انتظامی در سراسر کشور را افتتاح کرد.

وی طی سخنانی در این مراسم، بر تامین رفاه هرچه بیشتر پرسنل نیروی انتظامی تاکید کرد و افزود: در ۳ سال آینده بنا داریم مشکل مسکن را حل کنیم و پرسنل در ماموریت ها هم از خانه های سازمانی استفاده کنند.

فرمانده ناجا مهم ترین دغدغه پرسنل نیروی انتظامی را دغدغه مسکن دانست و گفت: ۷۰ تا ۹۰ درصد حقوق پرسنل نیروی انتظامی در شهرهای بزرگ برای مسکن هزینه می‌شود.

پنجم شهریور روز تجدید میثاق انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران به همراه معاونین استاندار و فرمانداران شهرستان های استان تهران با آرمان های امام خمینی(ره) و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری و حضور در حرم امام راحل بود.

آغاز به کار ۷ پروژه ورزشی با ۱۱ میلیارد تومان اعتبار در ۷ شهرستان استان تهران

پنجم شهریور، روز پر کاری برای استاندار تهران و نیز فرمانداران پاکدشت، ورامین، پیشوا و قرچک بود، چرا که این شهرستان ها میزبان ۲ وزیر ورزش و جوانان و صمت بودند.

وزیر ورزش و جوانان که برای افتتاح پروژه های این وزارتخانه در استان تهران به ورامین سفر کرده بود، ورزشگاه شهید ثامنی راد، را در این شهرستان افتتاح کرد، تا هم زمان با آن تمام پروژه های این وزارتخانه در سطح استان تهران نیز به بهره برداری برسد.

مسعود سلطانی فر در این سفر به شهرستان های پیشوا و قرچک نیز سفر و از طرح های ورزشی در این ۲ شهرستان نیز بازدید کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در حاشیه این سفر به خبرنگار مهر گفت: ۷ پروژه ورزشی استان تهران با مجموع اعتبارات ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در شهرستان های ورامین، اسلامشهر، شهریار، بهارستان، ری و دماوند هم‌زمان به بهره‌برداری رسید.

رضا گل محمدی اضافه کرد: این پروژه ها از سال های ۹۰، ۸۹، ۹۶ و ۹۷ شروع شده بودند، که امروز آماده بهره برداری شدند.

افتتاح ۳۴ پروژه صنعتی و تولیدی در استان تهران

وزیر صمت هم که در همین روز به پاکدشت سفر کرده بود، در گفتگو با خبرنگار مهر از افتتاح ۳۴ پروژه صنعتی و تولیدی در استان تهران هم زمان با هفته دولت خبر داد.

رضا رحمانی توضیح داد: این پروژه ها سبب اشتغال برای بیش از ۲ هزار و ۹۷۷ نفر شده است. وی مجموع اعتبارات این پروژه های تولیدی و صنعتی را بیش از یک هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان عنوان کرد.

وزیر راه و شهرسازی هم که ۹ شهریور ماه و هم زمان با آخرین روز از هفته دولت برای شرکت در هفدهمین اجلاس سالانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس به این شهرستان سفر کرده بود، از اتمام مسکن مهر تا پایان سال جاری خبر داد و عنوان داشت: در روزهای آینده ۱۰ هزار واحد که عملیات تکمیلی آنها به اتمام رسیده است تحویل داده می‌شود.

محمد اسلامی گفت: سکونت و اشتغال توأمان یکی از فاکتورهای مهم ما برای شهرهای جدید است و در نظر داریم این شهرها از حالت خوابگاهی خارج شوند.

وی همچنین گفت: در هفته دولت در شهرستان پردیس ۴۹ پروژه با اعتبار ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد که از این میزان ۳۳۰۰ میلیارد مربوط به پروژه های مسکن مهر و ۲۶۷ میلیارد تومان اختصاص به پروژه های شهری و روستایی دارد.

تشریح پیشرفت کشور در عرصه های دفاعی کار و تعاون

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در همین روز برای تجدید میثاق با آرمان های امام راحل(ره) به ری سفر کرده و میزبان مردم این شهرستان بود.

محمد شریعتمداری در این سفر با اشاره به اینکه هم اکنون در کشور دارای ۹۰هزار تعاونی در ۱۴ شاخه هستیم، گفت: در گذشته سازمان توسعه و عمران شهرها در دست افراد خاصی بود، اما امروز با تغییر رویکرد و ایجاد تعاونی های مردمی توسعه و عمران شهرها هم اکنون بیش از ٨٠ تعاونی در ٢٠ شهر کشور ایجاد شده و زمینه اشتغال ٧ هزار نفر فقط در آن ها محیا شده است.

وزیر دفاع نیز در شامگاه ۹ شهریور به پاکدشت سفر و در مراسم عزاداری شب اول محرم در روستای « کریم آباد» شرکت کرد.

سرتیپ امیر حاتمی در این مراسم طی سخنانی به بیان دستاوردهای دفاعی نظام اسلامی پرداخت و افزود: امروز دستاورد نظام در صنایع دفاعی حاصل تربیت عاشورایی است ، به عنوان مثال سامانه موشکی ۳۷۳ توسط جوانانی طراحی و ساخته شده است که میانگین سنی بین ۳۲ و ۳۳ سال دارند.

رشد ۱۴ درصدی پروژه های قابل افتتاح در استان تهران

استاندار تهران در خصوص اعتبارات و چگونگی اجرای  پروژه های هفته دولت در این استان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در بخش های گردشگری، زیرساختی و عمرانی و اجتماعی در هفته دولت در سطح استان تهران به بهره برداری رسید.

انوشیروان محسنی بندپی افزود: با افتتاح این پروژه ها ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر مشغول به کار شدند.

این اعتبار در مقایسه با اعتبار ۳ هزار میلیارد تومانی پروژه های افتتاح شده هفته دولت در سال ۹۷ رشد ۵۰۰ میلیارد تومانی و ۱۴ درصدی را نشان می دهد، که رقم قابل ملاحظه و رشد قابل قبولی است.

از سوی دیگر بخش اعظمی از پروژه های افتتاح شده سال گذشته در بخش مسکن مهر، مدرسه، بیمارستان، انرژی، آب و راه بوده و ۴۰ درصد این اعتبارات در بخش های گردشگری، صنعتی و کشاورزی مصرف شده است، در حالی که یک هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان از اعتبارات سال جاری در بخش صنعتی و بخش قابل توجه دیگری در بخش گردشگری بوده است، که این امر نشان دهنده حرکت، هرچند کند برای رونق تولید و اشتغال زایی در استان تهران است.