امروز : دوشنبه 12 خرداد 1399

تجلیل از 12 دستگاه اجرایی برتر در جشنواره شهید رجایی استان تهران

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت استان تهران گفت: به طور کلی 11 دستگاه در شاخص های عمومی و اختصاصی و یک دستگاه هم به عنوان دستگاه برتر در رضایت ارباب رجوع برگزیده شده اند.

«علی شیرین» در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران درباره "بیست و یکمین دوره جشنواره شهید رجایی استان تهران" در سال جاری که 13 شهریورماه برگزار میشود، اظهار کرد: در این دوره از جشنواره، از میان 64 دستگاه، به طور کلی 11 دستگاه در شاخص های عمومی و اختصاصی و یک دستگاه هم به عنوان دستگاه برتر در رضایت ارباب رجوع برگزیده شده اند.

وی با اشاره به اینکه این دوره نتیجه ارزیابی عملکرد دستگاه ها در سال 97 است، افزود:  تقدیر از دستگاه اجرایی برتر در گروه های(حمایتی، سلامت و بهداشت)، (عمومی،اجتماعی و قضایی)، (زیربنایی و تولیدی)، (شرکت ها، بانک ها و بیمه ها) و (علمی، فرهنگی و آموزشی)، همچنین معرفی فرمانداران و بخشداران برگزیده استان از دیگر بخش های جشنواره است.

شیرین گفت: محور انتخاب فرمانداران و بخشداران، استفاده از نظرات خبره از مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و معاونین استاندار تهران بوده و در این مهم، شاخص هایی همچون پاسخگویی، هماهنگی در برنامه ها و تعاملات با سازمان مدیریت و استانداری، گزارش های دوره ای و مرتب موثر بوده اند که براساس پرسش نامه مخصوص 16 فرمانداری و بخشداری اعلام نظر و بالاترین نمره انتخاب شده است.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت استان تهران درباره تفاوت ارزیابی عملکرد این دوره با سال گذشته هم گفت: در این دوره از جشنواره، شاخص های اختصاصی را به کارشناسانی محول کردیم که در طول سال برنامه دستگاه ها را رصد می کنند، این درحالی است که سال های قبل 15 دستگاه را یک کارشناس ارزیابی می کرد که هیچ رابطه ای به لحاظ شاخص های اختصاصی با دستگاه نداشت. در این دوره برای اولین بار در کشور از نظر خبرگان برای تعیین برترین فرمانداران و بخشداران استفاده کردیم. اگر چه ارزیابی عملکرد همواره خطاهایی دارد اما سعی کردیم بدون پارتی بازی و به شکل شفاف و واقعی بهترین ها را معرفی کنیم که تا حدودی موفق بوده ایم.

گفتنی است؛ شاخص های توسعه ای مبتنی بر برنامه ششم توسعه در این دوره از ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی امتیاز ویژه ای داشته است.

لازم به یادآوری است؛ به منظور شناسایی و تقدیر از تلاشگران عرصه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ‌و ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی و نهادینه‌كردن فرهنگ ارتقاء و بهبود عملكرد دستگاه‌های اجرایی در سطوح مختلف از طریق تقدیر و تشویق آنها، به استناد آیین‌نامه اجرایی مواد 81 و 82 قانون مدیریت خدمات كشوری (موضوع تصمیم‌نامه شماره 4225‏‏/44327 تاریخ 14‏‏/1‏‏/1389، وزیران محترم عضو كمیسیون امور اجتماعی و دولت الكترونیك) و دستورالعمل‌های اجرایی مربوط در خصوص ارزیابی عملكرد، بخشنامه جشنواره شهیدرجایی سالانه ابلاغ و جشنواره شهید رجایی در سطح ملی، دستگاهی و استانی برگزار می شود.

انتهای پیام./