امروز : سه شنبه 01 بهمن 1398

رفع مشکلات اجرای خط ریلی تهران-اسلامشهر-پرند

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تشکیل جلسه ای مشکلات اجرای خط ریلی تهران-اسلامشهر و پرند را بررسی و طی صورت جلسه ای جهت رفع مشکلات راه کارهای خود را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران جلسه هماهنگی بین دستگاه های اجرایی در مورد اجرای خطوط حومه ای ریلی استان تهران به ریاست نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران برگزار شد.

در این جلسه در مورد موانع اجرای خط ریلی تهران-اسلامشهر-پرند و موضوع خط انتقال آب موجود در حریم خط بحث و بررسی شد و مقرر شد بر اساس قانون بودجه کشور از سوی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اجرا شده و تامین اعتبار مربوط به خطوط انتقال آب با هدف پدافندی بر اساس مصوبات و رعایت سهم دولت و شرکت آبفای استان تهران و بر اساس نقشه نقاط اولویت دار و مصوبات فرمانداری اسلامشهر انجام شود.

بر اساس این گزارش این خط ریلی تا پایان سال 99 با اتمام می رسد و برای رفع معارض اقدامات از سوی فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی ذیربط استان باید انجام شود.

در مورد اجرای خط پاکدشت قرار شد مدل سرمایه گذاری این پروژه از طریق حوزه سرمایه گذاری راه آهن و با مشارکت سیستم بانکی و شرکت عمران شهرهای جدید و بر اساس تحقق مفاد صورتجلسه مربوط به آبرسانی به شهر جدید پردیس و احداث تاسیسات فاضلاب و تصفیه خانه ها و احداث تونل آب و ... بر اساس مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تصمیمات نهایی اتخاذ شود.

بر اساس این گزارش در مورد تامین منابع مالی مصوب شد که از محل فروش اموال غیرمنقول شرکت آب منطقه ای تا سقف 1000 میلیارد تومان و از محل شرکت آبفای استان تا سقف 30 میلیارد تومان که طی 3 سال به عدد 100 میلیارد تومان با استفاده از ظرفیت تبصره 3 و منابع مالی می رسد تامین شود و شرکت عمران شهر جدید پردیس تا 10 شهریور ماه باید تقویم زمانی و نحوه پرداخت خود را شفاف ارائه کند.

در مورد خط تهران-پردیس هم مقرر شد منابع مالی خط مذکور از طریق منابع حاصله از تهاتر اراضی پردیس توسط شرکت عمران شهر جدید پردیس اجرایی شود و تا پایان سال 1400 به بهره برداری برسید.