امروز : چهارشنبه 24 مهر 1398

درخواست ترکی از معاون سازمان برنامه کشور

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از معاون اقتصادی سازمان برنامه کشور درخواست کرد برای اجرای درست اسناد توسعه ای جلسات اختصاصی با این معاونت برگزار شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران با حضور دکتر پورمحمدی معاون اقتصادی، و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور در استانداری تهران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از جزئیات تدوین سند توسعه ای استان تهران و نحوه اجرای آن صحبت کرد و گفت: خواهش داریم که جلسات اختصاصی به طور بخشی و فرابخشی با معاونت اقتصادی و هماهنگی بودجه سازمان برنامه کشور برگزارشود.

وی افزود: برگزاری این جلسات در اجرای درست سند تاثیر خوبی خواهد داشت.

ترکی به بخش درآمدهای استان تهران اشاره کرد و گفت: سهم استان تهران از مالیات بسیار کم است و بیشترین درصد مالیات را پرداخت می کند که می خواهیم این موضوع مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اینکه درآمدهای دستگاه های اجرایی استان تهران به دستگاه ملی میرود اما بخش کمی از آن در استان هزینه میشود اظهار کرد: ۹۶.۵ درصد بودجه جاری در اختیار دستگاه ملی و ۳.۵ درصد در اختیار استان هاست در حالی که بعنوان مثال سقف حقوق در سال ۹۸ استان تهران حدود ۷۸ درصد از کل اعتبار است که توازن وجود ندارد و بودجه بیشتر صرف حقوق میشود.

انتهای پیام./