امروز : دوشنبه 12 خرداد 1399

نرخ تورم خردادماه استان تهران اعلام شد

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: نرخ تورم دوازده‌ ماهه منتهی به خرداد ماه 1398 استان تهران از سوی مرکز آمار ایران 38.9 درصد اعلام شد که 1.3 درصد بیشتر از متوسط کشور است.

«مسعود افشین» در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اعلام این خبر اظهار کرد: در ماه خرداد درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۱,۲ درصد شده است.

وی افزود: به تعبیری دیگر، خانوارهای استان تهران به‌طور میانگین ۵۱,۲ درصد بیشتر از خرداد ۱۳۹۷ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌‌اند که نسبت به این اطلاع در ماه قبل(اردیبهشت ماه) ۱،۲ واحد درصد افزایش‌ یافته است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به شاخص قیمت در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» استان تهران اشاره کرد و گفت: این شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷۶,۳ درصد افزایش نشان میدهد. بیشترین تغییر در این گروه مربوط به "گوشت قرمز و سفيد و فرآورده هائ آنها" و "سبزیجات" است که نسبت به خرداد ماه سال  ۹۷ به ترتیب ۱۰۱.۸ درصد و ۱۰۵.۷ درصد افزایش قیمت داشته اند. به عبارت دیگر قیمت این اقلام نسبت به خردادماه سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

انتهای پیام./