امروز : سه شنبه 17 تیر 1399

آغاز مطالعات طرح های ویژه گردشگری برای استان تهران

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران مکلف شد تا طرح های ویژه گردشگری استان تهران را بررسی و برای تصویب در ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران ارائه کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، صبح امروز، جلسه بررسی مصوبات اقتصاد مقاومتی حوزه میراث فرهنگی و گردشگری به ریاست "نعمت اله ترکی" رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و حضور "پرهام جانفشان" مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، علیرضا جعفری معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، شهرام عدالتی معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و جمعی از کارشناسان اقتصادی حوزه برنامه ریزی سازمان مدیریت استان تهران برگزار شد.

گفتنی است؛ کمیته کارشناسی بررسی طرح های اقتصاد مقاومتی، پیش از این 32 طرح را به عنوان مصوبات پیشرو والگو در اقتصاد مقاومتی استان انتخاب کرده که قرار است طی سال جاری اجرایی شود.

در این جلسه مقرر شد؛ حوزه میراث فرهنگی، با مطالعه بر روی 16 شهرستان استان تهران، با توجه به قابلیت ها و ظرفیت های هر کدام از شهرها، طرح های گردشگری ویژه ای از جمله دهکده سفال قرچک، پایتخت گل و گیاه پاکدشت، بوم گردی در دماوند و فیروزکوه را بررسی و به ستاد اقتصاد مقاومتی استان برای تصویب نهایی ارائه کند.

انتهای پیام./