امروز : دوشنبه 27 خرداد 1398

ایجاد 9 تصفیه خانه با اعتبار 6200 میلیاردتومان در استان تهران

مدیرعامل آبفای استان تهران در نشست تببین وضعیت پیشرفت فیزیکی تاسیسات فاضلاب استان تهران گفت: از سال آینده عملیات ساخت ۱۱ فاز از ۹ تصفیه‌خانه و شبکه فاضلاب در شهرهای استان تهران آغاز می‌شود.

محمدرضا بختیاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اعلام کرد: سال آینده عملیات ساخت ۱۱ فاز از ۹ تصفیه‌خانه و شبکه فاضلاب در شهرهای استان تهران آغاز می‌شود که این طرح ها در شهرهای قرچک، ورامین، پاکدشت، شهر قدس، رودهن، بهارستان، رودبار قصران، دماوند و فیروزکوه اجرایی می شود که اعتبار مورد نیاز برای این طرح را ۶۲۰۰ میلیارد تومان است.

هزینه ساخت فاز ۷ و ۸ تصفیه‌خانه فاضلاب تهران در سال گذشته ۳۵۰ میلیارد تومان برآورد شده بود که این میزان امسال به ۷۵۰ میلیارد تومان رسیده است. 

بر اساس این گزارش میانگین شبکه فاضلاب در کشور ۴۸ درصد است، در حالی که در شهرهای استان تهران با ۴,۵ میلیون نفر جمعیت این میزان ۱۲ درصد است. اما برای افق طرح در سال ۱۴۲۰ در شهرهای استان تهران ۴۴ فاز تصفیه‌خانه فاضلاب با ۹۳ کیلومتر خط انتقال، حدود ۴۰۲۲ کیلومتر شبکه فاضلاب و ۷۳۵ هزار انشعاب با ۱۱هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.