امروز : سه شنبه 28 خرداد 1398

«بهارستان» مرکز تولید کیف و کفش تهران می شود

در سند توسعه استان تهران برای شهرستان بهارستان پیشران توسعه تولید کیف و کفش تهران دیده شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران "شهرام عدالتی" در جلسه تدوین سند توسعه شهرستان بهارستان گفت: این شهرستان 64 کیلومتر مربع مساحت دارد. این شهرستان جزء فضاهای غیر رسمی ساخته شده در دهه های گذشته است که دارای 2 بخش گلستان و بوستان و 3 شهر گلستان و نسیم شهر و صالحیه و 4 دهستان و 7 آبادی است.

معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار کرد: جمعیت این شهرستان 536 هزار نفر با نرخ رشد 2.5 درصد از سال 90 تا 95 نشان می دهد که باید برای این شهر برنامه ریزی حرفه ای انجام داد. متاسفانه بهارستان همچنان جمعیت پذیر است و نسیم شهر با جمعیت 200 هزارنفر شهر بزرگ از شهرستان بهارستان را تشکیل می دهد. آمارها نشان می دهد بیشترین تراکم جمعیت را در بهارستان داریم که در هر کیلومتر مربع 8380 نفر زندگی می کنند. 

شهرام عدالتی اظهار کرد: بهارستان تنها شهرستانی است که سهم اشتغال آن در بخش صنعت بیش از 50 درصد است. این نشان می دهد که بخش زیادی از شاغلان در بهارستان خارج از بهارستان زندگی می کنند و خطر ورود مهاجر پذیری بیشتر است. در حالی که سهم اشتغال در خدمات 43 درصد و کشاورزی یک درصد است. 

بهارستان هیچ سند فرادستی ندارد و برای نخستین بار است این شهرستان دارای برنامه می شود. اما احداث استادیوم 5 هزار نفری و ایجاد پایتخت کیف و کفش تهران همراه با احداث گلخانه مدرن و ایجاد فاضلاب شهری از مهمترین برنامه ها در سند توسعه و پیشران های تعریف شده است.

انتهای پیام./